
Op zaterdag 29 maart is het weer Landelijke Compostdag, en Avalex doet dit jaar weer mee!
Om onze bewoners te bedanken voor het scheiden van groente-, fruit- en tuinafval (GFT) en etensresten, bieden we op de landelijke Compostdag gratis compost aan. Dankzij hun inzet kunnen we compost en biogas maken, en dat waarderen we enorm!
GFT scheiden loont!
Inwoners van onze gemeenten Delft, Midden-Delfland, Leidschendam-Voorburg, Pijnacker-Nootdorp, Rijswijk en Wassenaar kunnen op zaterdag 29 maart op vertoon van hun Avalexpas gratis compost scheppen op vijf locaties. Ook wethouders uit de verschillende gemeenten helpen mee.
Praktische tips:
✅ Neem een stevige zak of emmer mee om de compost in te vervoeren.
✅ Kom op tijd, want op = op.
✅ Woon je in een wijk, straat of flat zonder GFT-inzameling? Haal ook gratis compost op!
Bekijk hieronder de locaties en scheptijden:
Overlaadterrein Milieustraat Delft – Schieweg 99
- Ingang vlakbij de Schie
- Compost scheppen: tussen 08.00-14.30
Milieustraat Rijswijk – Laan van ’s-Gravenmade 9, Den Haag
- Compost scheppen: tussen 08.00-14.30
Milieustraat Wassenaar – Hogeboomseweg 6
- Compost scheppen: tussen 08.00-14.30
Municipality Midden-Delfland – Dorppolderweg, Schipluiden
- Parkeerterrein voor vrachtwagens *tegenover de algemene begraafplaats Schipluiden
- Compost scheppen: tussen 08.00-12.00
- LET OP: locatie wijkt af van vorig jaar!
Pijnacker-Nootdorp – Sportlaan 1b
- Parkeerterrein sporthal de Viergang
- Compost scheppen: tussen 08.00-12.00
GFT: goed voor milieu
Een volle GFT-bak van 140 liter levert ongeveer 15 tot 20 kilo compost op. Door GFT apart in te zamelen, kunnen we dit omzetten in compost en verspilling voorkomen. Zo dragen we samen bij aan een duurzamer milieu. Hergebruik van organisch afval heeft veel voordelen: compost slaat CO₂ op in de bodem en voorkomt dat het in de lucht terechtkomt. Zo draagt compost bij aan een gezondere bodem en helpt het de opwarming van de aarde te verminderen.
Twijfel je wat er in de GFT-container mag? Meer informatie lees je hier >